7 nejšílenějších diet, které vás zaručení pobaví

Pokud se chystáte hubnout a klasické diety či hubnoucí programy jsou pro vás příliš ohrané či nudné, vyzkoušejte jeden z našich typů. Výsledek zaručen není, ale rozhodně zažijete něco vzrušujícího! 🙂

Vybrali jsme pro vás 7 nejšílenějších diet, které možná nejsou tolik známé, ale o to více vás rozesmějí! O samotný efekt hubnutí a snížení tělesné hmotnosti snad ani nemůže být řeč.

Jsou však zajímavé už jen samotné názvy, které nás donutí zamyslet se nad podstatou všech možných diet – jaký smysl vůbec mají?

1. Ranní banánová dieta (Japonsko)

Tato nezvyklá dieta je s největší pravděpodobností nápadem jedné lékárnice z Japonska, která hledala pomoc pro svého nadváhou trpící manžela. Ten pomocí banánů údajně skutečně zhubnul 37 liber a se svým úspěchem se rád pochlubil na sociální síti.

Princip je zcela jednoduchý. Takto vypadá jídelníček pro banánovou dietu:

Banán a sklenici vody pokojové teploty ke snídani. K obědu a k večeři už můžete sníst cokoliv, co je vám libo.

A to je, milí čtenáři vše!

Možná i proto, že se netrápíte hlady a téměř se neomezujete, vyvolala tato dieta v Japonsku doslova banánovou hysterii. Ve většině supermarketů nebylo možné najít jediný banán, což vedlo k navýšení dovozu této žluté pochoutky. Co nedokáže jeden malý banán, no prostě zázrak!

2. Vzduchová dieta (Francie)

Vypadá to, že všechny představy o tom, že francouzské ženy jsou přirozeně krásné a štíhlé, jsou zcela mylné. I ony jsou posedlé bláznivými dietami a zázračnými způsoby hubnutí jako zbytek světa.

V únoru roku 2010 se ženský magazín Grazia zmínil o „vzduchové dietě“, jejíž princip je přinejmenším zajímavý. Zahrnuje přípravu jídla, jeho servírování a nabrání na vidličku nebo lžíci. Zvednutím příboru ke rtům ovšem celý proces „jezení“ končí, o to pravé potěšení – o jídlo – jste bohužel připraveni.

Mnozí by mohli považovat tento způsob stravování za sklony k anorexii, ale výše zmíněný magazín to zřejmě myslel zcela vážně, jelikož na svých stránkách umístil i recept na polévku. Nevadí, že obsahovala pouze vodu a sůl, hlavně, že není pracná a hubne se po ní. Ideální řešení pro ne zrovna zručné kuchařky!

3. Neandrtálská dieta (Švédsko)

Tato dieta se stala populární po vydání studie skupinou švédských odborníků na výživu, kteří se zabývali škodlivými účinky moderní strany na lidské zdraví. Principem je pokus o stravování se stejným způsobem, jako to dělali naši předkové v paleolitu, tedy zhruba před 10.000 lety.

Základní myšlenka se drží teorie, že jsme geneticky stejní jako naši předci a že většinu civilizačních a novodobých chorob lze připsat na vrub změnám v potravě způsobené zemědělstvím. K povoleným potravinám patří pouze to, co si ulovíte nebo nasbíráte: maso, ryby, ovoce, zelenina, ořechy, kořeny a klíčky. Rozloučit se musíte s mléčnými výrobky, obilovinami, luštěninami či rafinovanými cukry.

Přínosy tohoto kontroverzního způsobu stravování jsou dodnes předmětem sporů. Pro mnohé jde o zcela přirozený způsob příjmu potravy a životní styl, pro ostatní se jedná o bláznivý hazard se zdravím. Každý svého štěstí strůjcem…Zájemci si mohou více přečíst v recezi Paleo diety.

4. Sendvičová dieta (Španělsko)

Španělské ženy patří mezi nejkrásnější na světě. Je tedy logické, že různé dietní výstřelky jsou jim v honbě za dokonalým tělem více než vlastní. Jedním zcela zaručeným způsobem, jak se zbavit přebytečných kil, údajně až 13 liber, je nahrazení jednoho z hlavních jídel dne sendvičem.

Povolený je sendvič z cereálního chleba a jakýmkoliv obsahem, zakázané jsou další přílohy jako hranolky, coca-cola apod. To zní opravdu lákavě – nacpat cokoliv mezi dva chleby a ještě zhubnout. Nechápu, co je na tom hubnutí tak těžkého, když je tolik snadných způsobů! 🙂

5. Vidličková dieta (Francie)

Další podivný způsob, jak se zbavit nechtěných kilogramů, přichází opět z Francie. Vidličková dieta dovolí konzumovat pouze ty potraviny, které se dají připravit a jíst pouze pomocí vidličky. Ke snídani a k obědu smíte jíst cokoliv a jakýmkoliv způsobem, jen večeře je zcela „vidličková“.

Rozlučte se tedy s pomazánkami, polévkami, sendviči, steaky, … zkrátka se vším, k čemu byste potřebovali nůž či lžící. Samozřejmě, že se vidličkou dá krájet, ale to už je přece podvádění a čecháčské obcházení pravidel. Skutečnost, že je nutné ze stravy vyloučit i ovoce a zeleninu, právem dělá z této diety opravdu velký nesmysl!

6.Kangatariánismus (Austrálie)

Kangatariánismus – zní to exoticky, že? Nová posedlost ve stravování přichází od protinožců. A nespočívá v ničem jiném, než v eliminaci jakéhokoliv masa, ovšem s výjimkou toho klokaního. Klokaní maso je údajně šetrnější k životnímu prostředí a je humánní.

Klokani produkují nízkou úroveň emisí skleníkových plynů, nevyžadují žádnou zvláštní stravu ani prostředí ke svému životu. Žijí volně ve výběhu, jejich maso je tedy organické, s nízkým obsahem tuku a vysokým obsahem bílkovin. Dává to smysl, že?

Chudáci klokani…

7. Dětská strava (USA)

V zemi posedlé krásou a dokonalým vzhledem najdeme dvě nejžhavější (a nejpodivnější) diety, které zmítají celým Hollywoodem – jde o dětskou a sušenkovou stravu. Jediné, co potřebujete k tomu, abyste zhubli, je jíst jako batole. Mrkvové pyré nebo banánová kaše je to jediné, co ve skutečnosti potřebujete.

Celebrity jako Jennifer Aniston nebo Reese Whiterspoon říkají, že je to skvělé, protože většina dětské stravy je bez barviv, konzervantů a dalších nežádoucích látek. No když to holky říkají, tak to bude asi pravda!

7 nejšílenějších diet, které vás zaručení pobaví
4.3 (85%) 4 hlasů