Zelené superpotraviny – Zelený mladý ječmen a Chlorella jsou nejlepší

Chlorella je řasa, která je známá od roku 1890 a pěstuje se převážně v Asii, oproti tomu mladý ječmen je usušená šťáva z několik dní starého zeleného ječmene nejčastěji pocházejícího z USA, či Nového Zélandu. Obě rostliny patří mezi takzvané zelené superpotraviny, které mají široké spektrum pozitivních účinků na lidské zdraví.

Chlorella i mladý ječmen jsou dle recenzí nejoblibenější superpotraviny. V tomto článku představíme jejich použití, upozorníme na nežádoucí účinky a také se dozvíte, jaké varianty chlorelly a mladého ječmene se doporučuje koupit.

Co patří mezi superpotraviny

Nejdříve si ujasníme, co patří mezi superpotraviny:

Chlorella a mladý ječmen patří do další podkategorie zelené superpotraviny.

Použití superpotravin

Superpotraviny pomáhají při léčbě nemocí, protože zefektivňují předepsanou léčbu klasických léků. Zdravý člověk může superpotraviny používat k pročištění organizmu, takzvané detoxikaci. Zvláště na počátku léta je důležité řádně detoxikovat organizmus.

Detoxikace těla by se měla provádět před začátkem každé diety, protože dieta potřebuje, aby vaše tělo bylo „čisté“. Metabolizmus a imunitní systém musí fungovat na plné obrátky. Metabolismus proto, abychom spalovali více kalorií a hubnutí bylo efektivní. Imunitní sytém, protože při dietě je tělo oslabené a náchylné na běžné nemoci, které se vyskytují na každém rohu.

Zelené superpotraviny a hubnutí

Zelené superpotraviny obsahují velké množství antioxidantů a celou škálu vitamínů. Jsou vhodné na hubnutí.

Poznámka: Čaj, tablety, prášek, to všechno jsou formy, ve kterých jsou superpotraviny k dostání v obchodech.

Chlorella jakou koupit

Chlorella patří mezi nejžádanější zelené superpotraviny. Při výběru chlorelly je důležité si dávat pozor na kvalitu zpracování. Dále se nelze z hlediska obsahu dívat na množství jednotlivých nutričních prvků, ale na jejich komplexnost a především na využitelnost a vstřebatelnost.

Komplexnost je opravdu důležitá, poněvadž jednotlivé složky na sebe navazují a teprve, jako celek tvoří přínos pro lidské zdraví. Nejvíce doporučovaná verze chlorrely, na níž jsou nejlepší recenze je chlorella green ways, která zaručuje až 80% vstřebatelnost prospěšných látek.

zelené superpotraviny chlorella naturalis

Koupit Chlorella

Zelený ječmen a jeho účinky

Od chlorelly se přesuneme k zelenému (mladému) ječmenu, který bývá nejčastěji v podobě sušeného prášku, ze kterého se ve shakeru udělá koktejl jednoduchým přidáním vody a protřepáním. Příchuť zeleného ječmene je zvláštní a těžko se popisuje, musíte ho ochutnat sami. Zkušenosti se zelenými superpotravinami, konkrétně se zeleným ječmenem naleznete v mnohých diskuzních fórech, včetně různých rad, jak správně namíchat koktejl zeleného ječmene, aby byl chutný.

Hlavním účinkem zeleného ječmene je okysličování krve. Díky tomu se budete cítit méně unavení a vitálnější. Jelikož obsahuje celou škálu vitamínů, přispívá k prevenci proti mnoha nemocem. Pomáhá s dnešním největším problémem lidstva, s civilizačními chorobami způsobenými nezdravým stylem života.

superpotraviny mladý ječmen

Koupit Mladý ječmen

Tip: Ideální varianta je používat chlorellu a zelený ječmen současně. Obě potraviny se navzájem doplňují a umocňují pozitivní účinky. Stejně, jako zeleninou se ani těmito superpotravinami nemůžete předávkovat.

Nežádoucí účinky

Jako všechny potraviny i chlorella a zelený ječmen mohou mít nežádoucí účinky, nehledě na to, že se jedná o zelené superpotraviny. Vyvarovat by se jich měli malé děti a těhotné, či kojící ženy. Obecně se doporučuje nejdříve konzultovat případné užívání superpotravin s vaším ošetřujícím lékařem. Chlorella je například zakázaná, pokud berete léky na ředění krve.

Zelené superpotraviny – Zelený mladý ječmen a Chlorella jsou nejlepší
4.5 (90%) 2 hlasů