Jak zhubnout do plavek za 14 dní nebo za týden + jídelníčekLéto se nezadržitelně blíží a sním přijde odkládání vrstev oblečení. Brzy se ukážete v krátkém tričku, sukni, kraťasech nebo dokonce v plavkách. Jak zhubnout do plavek za 14 dní nebo dokonce za týden?

Připravili jsme pro vás různé plány pro hubnutí, v závislosti na tom, jak rychle chcete zhubnout. Dostat se do formy a shodit desítky kil samozřejmě nejde přes noc. Tvrdé diety také nejsou zdraví a většinou se poté dostaví jojo efekt a váha se vám vrátí.

To my ale nechceme.

Přesto zhudbnout do plavek je možné. Ukážeme vám, jak na to!

S hubnutím začněte, co nejdříve

Rada nad zlato, která každého, kdo chce zhubnout. V případě hubnutí do plavek to ale platí dvojnásobně, protože léto prostě nepočká. Rychlé hubnutí má riziko jojo efektu či zvýšené časové náročnosti. Přirozené a zdravé hubnutí by mělo probíhat pozvolně. Pokud tedy chcete hubnout, abyste vypadala v plavkách štíhle, pak skutečně začněte ještě dnes!

Jak zhubnout do plavek za měsíc

Je skvělé, že jste začali tak brzo. 4 týdny jsou dostatek, abyste shodili řadu přebytečných kil a získali krásnou postavu do plavek. Inspirujte se vzorovým jídelníček níže. Přestože máte měsíc na hubnutí, nezapomínejte cvičit. Zdravá výživa je důležitá, ale cvičení nepodceňujte. Navíc, pokud chcete zhubnout 5 nebo 10 kilo, pak rozhodně budete potřebovat hodně pohybu.

Jak zhubnout do plavek za 14 dní

Pokud máte pouze 14 dní na hubnutí a chcete vykouknout se svoji postavou v bikinách ať už na pláži nebo koupališti, pamatujte, že při zdravém hubnutí se doporučuje shodit 1-3 kg. Drastické hubnutí by mohlo být negativní účinky na vaši postavu a váha by se mohla v dalších týdnech vrátit. Pokud však budete hubnout postupně, jedná se o naprosto přirozený způsob, který je pro tělo zdraví.

Jak zhubnout do plavek za týden

Rozhodli jste se zhubnout na poslední chvíli? Potřebujete ještě zhubnout nějaké to kilo, protože za týden už budete v plavkách? Ještě není nic ztraceno.

Určitě není ještě pozdě. Zhubnout do plavek můžete i za pouhý týden. Jak tedy zhubnout?

Jen pozor na realistické cíle!

Samozřejmě záleží na individuálním metabolismu. Nicméně odborníci doporučují, že je zdravé zhubnout 1-2 kg za jeden týden. Pokud chcete shodit více kil, bude lepší, když svůj záměr ještě jednou přehodnotíte. Velké vypětí by mohlo vést ke stresu a případnému zklamání z nedokončeného cíle.

Hubnutí by mělo být zábavné a neměli byste ho dělat s odporem. Máme tu krásné počasí, a tak svůj jídelníček doplníme o řadu pohybových aktivit.

Jak zhubnout do plavek za pouhý týden?

Rozdíl mezi hubnutím do plavek, když máte dva týdny nebo pouze jeden spočívá především v pohybové aktivitě. Za sedm dní musíte ze sebe fyzicky vydat mnohem více. Jídelníček hubnutí se nesnažte nějak drasticky pozměňovat, nedržte žádné hladovky. Soustřeďte se více na pohyb a cvičení. Každý den věnujte minimálně hodinu cvičení.

Alternativou může být odvodnění organismu, díky kterému můžete shodit 4 – 5 kilo tělesné váhy. Více o tom píšeme v článku Jak zhubnout za 4 dny.

Jídelníček pro hubnutí do plavek

Jídelníček na hubnutí

Jaro je ideální období pro hubnutí do plavek. K dostání je totiž větší množství ovoce a zeleniny. Postupně svlékáme teplé bundy a svetry a můžeme trávit více času venku pohybem a dalšími aktivitami. Přestože je aktivita při hubnutí velmi důležitá, jídelníček a naše stravovací návyky ovlivní vzhled našeho těla v plavkách nejvíce.

Pojďme nazvat náš jídelníček letní jídelníček na hubnutí. Nemusíte ho totiž používat jen při hubnutí do plavek 🙂

Snídaně

Hned ráno vypijte sklenici s vodou a citrónem. Snídejte kvalitní sacharidy, které nastartují váš den. Ovesné vločky vám dodají spoustu energie. Doplňte je čerstvým ovocem a jogurtem. K snídani si můžete dát také celozrný chléb, žervé či vajíčko natvrdo.

Pokud pijete ráno čaj nebo kafe, omezte cukr.

Dopolední svačina

Ke svačině je v této fázi vhodná zelenina, ovoce či hrst oříšků. Nebojte se dopřát si svačinu mezi snídaní a obědem. Je naprosto v pořádku nehladovět. Pro hubnutí je lepší jíst vícekrát za den. Tělo si tak netvoří zásoby.

Oběd

Dietní oběd může být např. dušený losos s luštěninami, uřecí plátek s rýží, krůtí plátek s pohankou, kus kus, atd. Dezert určitě vynechejte. Opět nezapomínejte na pitný režim.

Odpolední svačina

Odpoledne si opět dopřejte nějaké to ovoce (banán, pomeranč, jablko, maliny, borůvky, mango). Můžete si dát také jogurt s musli.

Večeře

K večeři je při hubnoucí dietě ideální zeleninový salát. Využijte listovou zeleninu. Pozor na dresing, kterým můžete zhatit veškeré pokusy o nízkotučná jídla. K salátu si dejte celozrný chléb.

Vizualizace a afirmace zdravého těla

Hubnutí velmi ovlivňuje vaše psychika.

Vizualizace znamená, abyste si představovali sami sebe ve štíhlé linii, které byste chtěli dosáhnout. Tím, že si budete přemítat tyto obrazy, dáte signál svému mozku, na které podněty se má orientovat.

Afirmací si zajišťujeme dostatečnou sebedůvěru a nalaďujeme se do stavu, který potřebujeme pro učinění změny. Namísto negativních myšlenek se musíme soustředit na pozitivní. Proto doporučujeme opakovat si následující čtyři věty minimáně 1x denně.

 1. Zrychluje se mi metabolismus.
 2. Každý den jsem štíhlejší.
 3. Jsem zdravá a vitální.
 4. Mám se ráda.

Hubnete jedině s motivací

Motivace je něco, co vás nejen drží nad vodou, ale především posouvá za vašimi cíli.

Vaše cíle v hubnutí, zdravé stravě a cvičení či posilování jsou velmi důležité. Cíle musíte mít stále na paměti. Řada odborníků doporučuje vytvočit si nástěnku svých snů a tu umístit např. do místnosti, kde cvičíte či se často pohybujete. Pokud stále přemýšlíte o tom, jak zhubnout do plavek, musíte s těmito myšlenkami co nejdříve skoncovat. Nyní se musíte soustředit na vytoužený cíl – vaše krásná a štíhlá postava 🙂

V dnešní moderní době smartphonů a tabletů si můžete snadno nastavit nějaké motivační pozadí na svůj telefon, tablet či do počítače.

Jak zhubnout do plavek a nejčastější chyby

Pojďme si nyní říci něco blíže k nejčastějších chybám při hubnutí. Existují totiž pravidla, která byste neměli porušovat.

Alkohol – největší chyba při hubnutí

Alkohol je skutečná kalorická bomba a pokud si budete dopřávat každý víkend bujarý víkend s přáteli na párty, pak se to nepochybně odrazí na vašem těle. S konzumací alkoholu se pojí také chroupání chipsů, tyčinek a dalších pamlsků, které vašemu tělo také nijak neprospějí.

Už zbývá jen několik týdnů, vydržte to bez alkoholu, zaměřte se na své cíle a uvidíte, že dokážete zhubnout do plavek rychle.

Cvičení pro krásnou postavu do plavek

Pokud chcete rychle zhubnout do plavek, zaměřte se nejen na svůj jídelníček, ale také na cvičení a posilování. Nemusíte si hned kupovat pernamentku do fitness centra, ale bez pohybu hubnutí nepůjde.

Doporučujeme cvičit 3x týdně minimálně 60 minut. Vhodné cvičení pro hubnutí do plavek je běhání, jízda na kole, jízda na bruslích, pokud prší, využijte rotoped.

Cviky na hubnutí, které můžete dělat doma

Dřepy jsou výborným cvikem, pro který nepotřebujete žádný speciální prostor ani nástroje. Zařaďte k domácímu cvičení také výpady vpřed – zde trénujete a hubnete nejen nohy, ale také zadek a břicho. Sklapovačky, zkracovačky či další cviky na břicho jsou vhodné pro budování svalů, avšak pozor, pokud chcete zhubnout přes břicho, ideální tyto cviky nejsou. Vhodnější jsou skoky přes švihadlo či běh.

Jak zhubnout do plavek: akční plán

 1. Nedržte drastickou dietu ani žádnou hladovku.
 2. Upravte si jídelníček na hubnutí.
 3. Omezte alkohol na minimum.
 4. Zkuste detoxikaci a zelené superpotraviny
 5. Vyhýbejte se tučnému jídlu.
 6. Nepijte sladké nápoje (coca-cola, sprite, fanta, atd.)
 7. Doplňte svoji stravu o pořádnou dávku zeleniny.
 8. Nezapomínejte na pohyb. Pravidelně cvičení je důležité.
 9. Snídejte – snídaně vám nastatuje metabolismus.
 10. Pijte přes den hodně vody, min 3 litry.

Tipy a doporučení jak zhubnout do plavek nemohou být nikdy univerzální. Vždy je třeba postupovat individuálně. Cítíte, že potřebujete skutečně zhubnout a na výsledku vám velmi záleží?

Jak zhubnout do plavek za 14 dní nebo za týden + jídelníček
4.7 (94.21%) 38 hlasů